رتب لخدمات احصائيات و ترتيب المواقع | موقع رسول الله - احصائيات و ترتيب
 
 
 
     
 
|_ האם אתה מאמין במוחמד שליח אלוהים?
  |_ האם אתה יודע מיהו מוחמד , שליח אלוהים ?
    |_ למה אתה / את לא משוכנע בשליחות שלו ?
 

הריבית, אלמנט בסיסי בחיים או הרס עצמי?

 

כאשר דנים בסוגיית הריבית ומשמעות איסוריה באסלאם, חובה עלינו להדגיש שהריבית אינה מבטלת את ההוויה האיסלאמית. כלומר, אדם הלוקח ונותן ריבית אינו פסול כמוסלמי והשתייכותו לאיסלם אינה מתבטלת, אולם הוא ייחשב למוסלמי העושה חטא שייענש עליו הן בחיי היומיום והן בחיי העולם הבא.

הדבר אינו אומר כלל שהריבית נחשבת לחטא קל. ההפך הוא. ריבית נחשבת באיסלאם לחטא כבד המביא הרס עצמי וכללי לכלכלת החברה והעולם. על כן, היא אסורה בכל מובניה ובכל המישורים. אלוהים אומר : " אלוהים ימחה את תשואת הריבית וירבה את תשואת הצדקה . אלוהים אינו אוהב שום כופר ופושע " ( סורת הפרה : 276 ).

גם הנביא מוחמד עליו השלום הזהיר מפני השימוש בריבית , הוא אמר : " הִתרחקו משבעת החטאים המשמידים את מי שמבצעם " בשבע דברים אלה הוא זכר את הריבית .

אדם המעוניין להתאסלם, יראה באיסור הריבית מכשול גדול אך אין הדבר נכון. הרי כל מוסלמי אינו מושלם וכל מוסלמי עלול לטעות. על אדם זה להתאסלם, ללמוד את חוקי ומצוות האיסלם בקצב שלו. ורק לאחר העמקת האמונה העצמית הוא יוכל להתרחק מהריבית ולהיפטר ממנהג זה, כמו שיתרחק ממנהגים אחרים שנאסרו באיסלם.

ובכל זאת נשאלת השאלה: מדוע נאסרה הריבית על האדם?

<!--[if !supportLists]-->1                  <!--[endif]-->- הריבית נאסרה על האדם, וכאשר הוא בוחר בה על פני אלוהים והנביא מוחמד עליו השלום, בכך הוא כופר וחוטא. אדם זה מעדיף את החומר על הרוחניות. ואהבתו לכסף והון הוליכה אותו שולל עד ששכח את מצוות אלוהים ונביאו עליו השלום.

<!--[if !supportLists]-->2                  <!--[endif]-->- אדם המשתמש בריבית, מתכחש לכל הערכים העילאיים המקובלים בחברה. כמו צדק, שוויון ואהבת הזולת. אדם זה ידגול באנוכיות ויעשה הכל למען ריבית של גרושים. הריבית תהפוך אותו עם הזמן לאדם קמצן, מושחת וקל השגה.

<!--[if !supportLists]-->3                  <!--[endif]-->- הריבית היא הגורם העיקרי להרחבת הפער בין העשירים לעניים. היא הסיבה לכך שהעשיר מתעשר יותר והעני מתרושש עם הזמן. כך היא מחלקת את החברה כיחידה אחת לשני עולמות והמרחק וההבדל בין שניהם הולך וגודל. החברה מתפוררת לאטה ושוקעת בחשכה של שחיתות ורדיפת בצע.

<!--[if !supportLists]-->4                  <!--[endif]-->- השימוש בריבית מביא לידי עלייה בהוצאות הסקטור התעשייתי, זה גורם לעלייה במחירי המצרכים הבסיסיים משום שהסוחרים והתעשייתיים הוסיפו את ערך הריבית למחיר של הסחורה. הצרכן, האזרח הפשוט, הוא אשר ישלם בסופו של דבר את המחיר הכבד. מצד שני, הריבית מעכבת את זרימת הכספים בשווקי ההון. דבר זה גורם לעיכוב התנועה הכלכלית ופוגע במשק של החברה. בנוסף לכך השימוש בריבית מביא לידי אבטלה ומשברים כלכליים רבים, המומחים המערביים בכלכלה  , קינז ושאכט, שאינם מוסלמים בכלל אמרו את זה.

5 -  השימוש בריבית מפיל את המדינות העניות תחת שלטונם של המדינות העשירות בשל הצטברות תשלומי ריבית על ההלוואות ... דבר זה מביא לידי השתלטות צבאית, כלכלית ומחשבתיתי, זה ברור לכל בר דעת בתקופתנו. מצד שני רואים אנחנו כי  המשתמשים בריבית הם אשר משתלטים על המדיניות של המדינות ועל המנהיגים שלהם. 


 

המציאות תומכת בהשקפת עולמו של האיסלאם בנושא הריבית ומוכיחה כי סכנה מאיימת על האנשים בכל עת ובכל מקום. המשבר הכלכלי העולמי הפוגע כעת בעולם כולו ומשמיד את מוסדות הכלכלה העולמיים הוא תוצאה ברורה לשימוש בריבית .

המומחים בכלכלה אומרים כי הריבית היא הסיבה האמיתית למשבר הזה. ממשלות אירופה וארה''ב הפחיתו את הריבית לאפס כדי להפחית את ההפסדים של המשבר העולמי . לא כך ורק אלא גם שכמה ממדינות אירופה קראו לאמץ את הכללים הכלכליים של האיסלאם במקומם של הכללים המבוססים על הריבית כדי להפחית את הפסדי המשבר העולמי .

אלה הם המערביים שאינם מוסלמים מעלים על נס את כללי הכלכלה האיסלמית שאלוהים קבע ואשר שם הנביא מוחמד עליו השלום למוסלמים לפני 1400 שנים !

וכעת, לאחר שנתברר לכולם את מגרעותיה והשפעותיה ההרסניות של הריבית, האם נתעקש על השימוש בה או נשקול מחדש את החלטותינו ?

 
 
 
שלח לחבר
Send your comment
 
Bookmark and Share
The website has been browsed 666338 once